Speurtocht in de kerk voor de eerste communicanten en hun ouders.

Op zondag 22 oktober 2023 was het jonge volkje goed vertegenwoordigd in onze kerk.  De grotere kinderen hadden tijdens de viering een nevendienst over de tweeënzeventig leerlingen van Jezus.  Ze zochten naar een antwoord op de vraag wat dat nu juist is, dat Rijk van God.  De kleinsten in de Ark luisterden naar het verhaal van Jezus, de kindervriend, en ze knutselden, kleefden, kleurden, versierden een poppetje.

Onmiddellijk na de viering hadden onze eerste communicanten en hun gezin een catechesemoment met als thema ‘Samen rondneuzen in Gods huis’.  De kinderen kregen een bundeltje met foto’s:  een speurtocht door de kerk met 16 opgaven. 

Na enige tijd op de foto’s te kijken, vlogen de kinderen en hun gezin de kerk in op zoek naar de verschillende locaties.  Op een leuke manier, met wat opdrachtjes erbij, leerden de kinderen (én hun ouders) enkele belangrijke en verborgen plekjes van onze kerk kennen.  Ze vonden de 16 grote letters, die ze op hun oplossingenblad invulden bij de juiste foto.  Niet altijd zo eenvoudig als het lijkt!  En al helemaal niet als in de kerk alles is ingepakt voor de elektriciteitswerken! 

De achterkant van het altaar, het schuifraampje in een biechtstoel, een evangelist op de preekstoel, de ‘pop-up’ sacristie, de godslamp, de kruisweg, een kruisbeeld heel hoog boven de ingang van de kerk, een adelaar met een bijbel… en nog zoveel meer:  door de hele kerk moesten ze zoeken en ze vonden alles terug!  Mét de letter voor hun opgave!  Snel werd nog de zin in mekaar gepuzzeld… “JIJ BENT BIJZONDER” was het juiste antwoord! 

Joepie, en dan in sneltreinvaart naar de bel aan de sacristiedeur…  iedereen met de ingevulde oplossing mocht een keer bellen, de zin aan zuster Ann tonen en dan kregen ze ook nog een leuke verrassing:  zure hosties!  Wat een toffe zoektocht was dat!

Bij het verlaten van de kerk werd van elke eerste communicant een foto gemaakt voor op het Arkpasje.  En dan was het alweer voorbij, die plezante ontdekkingstocht door de kerk!  De eerste communicanten hebben genoten, dat staat vast en ze hebben enkele mooie, nieuwe, verborgen plekjes opgespoord.  En wat ze samen met hun ouders ontdekten, was dat ze heel erg welkom zijn in onze mooie kerk.